Najciekawsze rozwiązania techniczne zaprezentowane w Barcelonie

Aspekty techniczne budowy bolidów są jednym z niezwykle istotnych elementów w kontekście rywalizacji na torze. Niestety są one również najbardziej zaniedbanym obszarem przez telewizje, które transmitowały i transmitują wyścigi F1 w Polsce. Zagraniczne stacje już kilka lat temu dostrzegły drzemiący tam potencjał i ściągają kolejnych ekspertów oraz przygotowują dla swoich widzów niezwykle ciekawe materiały.

To właśnie ta luka na polskim “rynku” medialnym zachęciła mnie do stworzenia serii “Echa padoku”, a w ostatnim wydaniu magazynu przyjrzałem się bliżej najciekawszym rozwiązaniom technicznym, jakie zostały zaprezentowane na zimowych testach w Barcelonie. Zadanie bardzo ambitne, budżet i możliwości techniczne radiowęzła w technikum elektrycznym, a co z tego wyszło? Zobaczcie sami:Duże słowa podziękowania z zgodę na wykorzystanie zdjęć i grafik w materiale dla:

– Craiga Scarborough – https://twitter.com/ScarbsTech

– Tobiasa Grunera z redakcji Auto Motor und Sport – https://twitter.com/tgruener

– Piusa Gasso – https://twitter.com/piusgasso

W materiale wykorzystano również zdjęcia opublikowane na Twitterze, których autorem jest Albert Fabrega – https://twitter.com/AlbertFabrega