Życie na maksa, czyli autobiografia Jensona Buttona

4 kwietnia swoją premierę będzie miało polskie wydanie autobiografii Jensona Buttona “Życie na maksa”. Jest to kolejna okazja, aby zajrzeć za kulisy tego niezwykle hermetycznego sportu jakim jest F1.


Siedemnaście lat spędzonych na torach to wystarczający czas, aby zachwycić się sportem, zachłysnąć wielkim światem i życiem w blasku kamer, a jednocześnie by poznać jego wszystkie ciemniejsze strony. Button był i nadal jest niezwykle otwartą osobą, jeśli o chodzi o kontakt z mediami, więc pierwsza myśl może sugerować, że książka będzie powieleniem wielu już dobrze znanych faktów czy historyjek. Nic bardziej błędnego. Brytyjski kierowca otwiera przed czytelnikiem całkiem nowy świat, świat dzieciństwa, dorastania – świat życia prywatnego, do którego dostęp do tej pory mieli tylko jego najbliżsi.

Tak się składa, że jeden z egzemplarzy tej książki wylądował wczoraj (przedpremierowo) w mojej skrzynce pocztowej i niewiele brakło, a dzieci poszłyby spać głodne i brudne. Wspominałem już o tym na Twitterze, ale w książce udało się uchwycić lekkość, jaką Jenson Button prezentował w padoku i przed kamerami. Kolejne strony uciekają niezwykle szybko, a opisane na nich historie pozwalają lepiej zrozumieć przebieg kariery Jensona Buttona, jego mocne oraz słabsze strony. Wszelkie kwestie techniczne związane ze ściganiem zostały opisany w bardzo przystępny sposób, który nawet osobie “nie siedzącej” mocno w tym sporcie, pozwoli zrozumieć procedury startowe czy też mechanizmy związane z przygotowaniem i pracą opon.

Już dziś zachęcam Was do zainteresowania się tą pozycją, a sam wracam do czytania. Na czym to ja skończyłem?

Jeszcze jedna ważna informacja. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis, które obiecało przekazać kilka egzemplarzy dla czytelników bloga.