Technologia wyścigowa w służbie noworodkom

Transfer technologii, to jeden z argumentów, który przyciąga na tory dużych graczy. Czasami jednak zdarza się, że i nieco mniejsi gracze potrafią przenieść swoją wiedzę oraz doświadczenie w inne obszary życia. Właśnie tak jest w przypadku Williamsa i zaprojektowanych oraz wykonanych przez niego specjalistycznych inkubatorów, wykorzystywanych do transportu noworodków.Prace nad Babypod 20, bo tak nazywa się nowy produkt Williams Advanced Engineering, rozpoczęły się w 2015 roku. gdy Advanced Healthcare Technology szukał rozwiązania, które nie będzie wymagało użycia standardowego inkubatora – ciężkiego i nieporęcznego – do transportu najmłodszych. Kolejnym problemem był wysoki koszt oraz potrzeba użycia specjalistycznego pojazdu, zapewniającego nie tylko zasilanie dla urządzenia oraz odpowiednią temperaturę.

Dzieło inżynierów Williamsa nie tylko eliminuje niedogodności związane z użyciem standardowego inkubatora, ale również zapewnia małemu pacjentowi niespotykane dotąd bezpieczeństwo – urządzenie jest w stanie przetrwać uderzenie o sile 20G. Łatwo je zamontować w zasadzie w każdym środku transportu – również tych latających. Jest lekkie, poręczne, tanie oraz potrafi utrzymać wewnątrz warunki idealne dla niemowlaka jednocześnie monitorując jego podstawowe czynności życiowe. Ważnym elementem przy pracach projektowych był niski koszt urządzenia oraz możliwość szybkiego pokrycia pojawiającego się zapotrzebowania.

Zdjęcie mobilnego inkubatora (fot. Williams)

Pierwsze sztuki mobilnego inkubatora weszły już do powszedniego użycia w dwóch brytyjskich szpitalach, które brały udział w pracach doradczych. Oczywiście Williams nie zrobił tego wszystkiego jedynie z dobrego serca, ale i tak należą się im duże brawa.