Mercedes zdradził kilka sekretów nowej konstrukcji

Prezentacja nowego bolidu Mercedesa dopiero jutro, ale zespół postanowił już dziś podkręcić kibiców, publikując kilka zdjęć prezentujących zmodyfikowane malowanie i fragmenty W08. Choć materiału jest niewiele, to można dostrzec kilka cech nowej konstrukcji.

Zaokrąglony nos W08 (fot. Mercedes)

Mercedes zachował kształt nosa z poprzedniego sezonu. Ekipa z Brackley była jedną z nielicznych, której udało się przejść przez testy zderzeniowe z tak krótkim nosem.

Nowe elementy za przednim zawieszeniem (fot. Mercedes)

Niemiecki zespół już w poprzednim sezonie eksperymentował w strefie za przednim zawieszeniem. W tym roku to właśnie niemieccy inżynierowie mogą przygotować nowatorskie i bardzo wydajne rozwiązania w tym obszarze. Udostępnione grafiki zdradzają, że powierzchnia i wysokość tych elementów jest zbliżona do tego, co zaprezentował zespół Renault.

Pokrywa silnika W08 (fot. Mercedes)

Powyższe zdjęcie został poddane pewnej obróbce i mam pewne podejrzenia, że bolid Mercedesa może nie mieć tak dużej płetwy, jak widzieliśmy to już u konkurentów. Możliwe jest również, że płetwa jest szersza niż widać na zdjęciu, ale została wizualnie “odcięta” poprzez malowanie.