Kierowcy ciężko trenują przed sezonem

Nowy regulamin techniczny to duże wyzwanie nie tylko dla projektantów i inżynierów, ale również dla kierowców. Wyższe prędkości w zakrętach oznacza, że kierowcy będą musieli podołać obciążeniom, które przez kilka ostatnich lat nie były obecne na torach. W związku z tym wielu kierowców zdecydowało się zwiększyć obciążenia treningowe przed sezonem, aby jak najlepiej przygotować się do sesji testowej oraz rywalizacji.

Carlos Sainz jest jednym z młodszych kierowców w stawce, a to właśnie ta grupa powinna szczególnie zadbać o przygotowanie fizyczne. Materiał przygotowany przez zespół Toro Rosso pokazuje, że ich podopieczny wziął to sobie do serca i trenuje w intensywny oraz bardzo urozmaicony sposób.Ci, którzy dobrze znają hiszpańskiego kierowcę mówią o jego metamorfozie fizycznej. Sainz w ciągu zaledwie kilku tygodni z chłopca stał się mężczyzną.

Szyja jest jednym z obszarów nad którym kierowcy skupiają się najbardziej. W tym kontekście kontuzja, której nabawił się Pascal Wehrlein może mocno wpłynąć na jego program przygotowań do sezonu. Szpitalne łóżko niestety ma niewiele wspólnego z wielkim kawałem żelastwa przyczepionym do kasku.

A jak ćwiczą inni kierowcy?