Ecclestone odchodzi, Brawn przejmie część jego obowiązków

Bernie Ecclestone w rozmowie z niemieckim Auto Motor und Sport potwierdził, że został zmuszony do rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Jego miejsce zajmie teraz Chase Carey, który połączy rolę prezydenta oraz dyrektora wykonawczego nowego podmiotu o nazwie Formula One Group.

Wieść o odsunięciu Ecclestone’a nie jest zaskoczeniem, bo mówiło się już od kilku dni, ale w przypadku starszego pana nic nie jest pewne, dopóki nie jet oficjalne. Tym razem sam zainteresowany mówi, że decyzja jest ostateczna.

“Zostałem dziś odwołany. Już mnie nie ma. To oficjalne. Już nie prowadzę [tej] firmy. Moją pozycję zajął Chase Carey.”

“Moja nowa pozycja to jedno z tych amerykańskich określeń. To coś w rodzaju honorowego prezydenta. Nawet nie wiem co to oznacza.”

AMuS pisze, że Eccestone przyjął decyzję nowych właścicieli serii bardzo spokojnie. Starszy pan zasugerował, że można się go spodziewać w przyszłości w padoku, bo ma tam nadal wielu przyjaciół.

Według informacji Autosportu informacje o odwołaniu Ecclestone’a zostaną jutro potwierdzone przez Liberty Media. Nowy właściciel poinformuje również o nawiązaniu stałej współpracy z Rossem Brawnem oraz Seanem Bratchesem. Wymienieni panowie obejmną odpowiednio pozycje związane ze gałęzią sportową oraz komercyjną.

Zatęsknimy?