Renault nawiąże współpracę z BP?

Dwa miesiące temu pojawiły się informacje sugerujące, że McLaren po rozstaniu z marką Exxon Mobil wejdzie we współprace z BP. Autosport informuje, że bolidy z Woking mogą nie być jedynymi, które w przyszłym sezonie wyjadą na tor z logo brytyjskiego producenta paliw. Kolejnym zespołem, który prawdopodobnie pójdzie za McLarenem jest Renault.

Autosport sugeruje, że o ile w przypadku McLarena ma być to partnerstwo czysto technologiczne, to umowa z Renault będzie miała ogromne zaplecze komercyjne. Od momentu nawiązania współpracy wszystkie samochodu Renault oraz marek będących do kontrolą francuskiego producenta będą opuszczały fabrykę z olejami produkowanymi przez BP.

Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, to będzie kolejny cios dla McLarena oraz dowód, że problemy ze znalezieniem partnerów na stopie komercyjnej nie są przypadkiem. Oczywiście Renault ma ogromny atut w postaci najwyższej na świcie produkcji samochodów (wśród producentów, którzy są w stawce), ale nie wierzę, że brytyjska marka nie ma odpowiednich instrumentów, aby taką współpracę nawiązać.