Wielkie podsumowanie: Naj… sezonu

Najlepsze polskie serwisy oraz blogi łączą siły, aby przygotować dla swoich czytelników bardzo szerokie podsumowanie tegorocznej rywalizacji. Potraktujcie to jako prezent pod choinkę, który możecie otworzyć jeszcze przed pierwszą gwiazdką. Mam nadzieję, że taka forma współpracy przypadnie Wam do gustu i każdy znajdzie coś dla siebie.

Autorem poniższego fragmentu pierwszej części podsumowania jest Karol. Założyciel i redaktor naczelny serwisu cyrkf1.pl wziął na warsztat bardzo szeroki temat zamknięty pod określeniem “Naj… sezonu”.


Sezon 2016 był najdłuższym w historii Formuły 1. Nigdy wcześniej nie mieliśmy 21. wyścigów zaliczanych do mistrzostw świata. Ta część podsumowania nie będzie jednak o statystykach, a o najlepszych wyścigach, kierowcach i zespołach minionego sezonu.

Dominacja zespołu Mercedesa nie podlegała dyskusji w 2016 roku, mimo (często nieudolnych) starań konkurencji. Mercedes i jego kierowcy pobili wiele historycznych rekordów oraz wyśrubowali swoje osiągnięcia w wielu zestawieniach. Mimo tego w 2016 roku mieliśmy kilka bardzo ciekawych wyścigów, a z dobrej strony pokazała się grupa kierowców oraz zespołów.

Najlepszy wyścig minionego sezonu to według mnie GP Monaco…

Cały tekst, wraz z komentarzami innych uczestników projektu oraz zaproszonych gości, w tym Krystiana Sobierajskiego z Polsatu Sport oraz Francesco Svelto, redaktora włoskiego serwisu f1sport.it, znajdziecie na cyrkf1.pl. Serdecznie zapraszam do czytania i komentowania.