Sześć milionów euro dla Massy

Sześć milionów euro za sezon – taka oferta zespołu Williams czeka jedynie na podpisanie przez Massą. To dwa razy więcej, w stosunku do zarobków kierowcy w poprzednich latach. Brazylijski serwis Grande Premio przekonuje, że powrót doświadczonego kierowcy na tor to jedynie kwestia formalna.

Część wspomnianego wynagrodzenia ma być wypłacana z kasy ekipy z Grove, pozostała ma pochodzić bezpośrednio od głównego sponsora zespołu – marki Martini. To całkiem zrozumiałe, bo producent alkoholu bez doświadczonego kierowcy w zespole znalazłby się w bardzo trudnym położeniu. W wielu krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, prawo zakazuje udziału w reklamach alkoholu osób poniżej 25 roku życia.

Równolegle do rozmów z Massą toczą się negocjacje z Mercedesem. Tu również, według informacji przekazanych przez brazylijski serwis, ustalono warunki objęcia przez Bottasa zwolnionego przez Rosberga fotela. Według różnych raportów umowa zawiera znaczną obniżkę kwoty na dostawę jednostek napędowych oraz zwolnienie Paddego Lowe ze zobowiązań zapisanych w kontrakcie. Dzięki temu doświadczony inżynier mógłby zmienić barwy bez rocznej przerwy.

Jeśli informacje się potwierdzą, to trzeciego stycznia (lub nawet wcześniej) otrzymamy od obu zespołów garść konkretów.