Palmer potwierdzony przez Renault. Kto następny?

Jolyon Palmer zostaje z Renault na kolejny sezon. To, co jeszcze kilka godzin temu pozostawało w obszarze bardzo prawdopodobnego scenariusza stało się faktem. Dzięki temu brytyjski kierowca ma kolejny rok, aby pokazać się światu i powalczyć o pozostanie w stawce, niekoniecznie w Enstone.

Francuski zespół nieprzypadkowo zaoferował swoim obecnym kierowcom tylko roczne kontrakty. W sezonie 2018 Renault chce mieć dwa znaczące nazwiska. Hulkenberg prawdopodobnie będzie jednym z nich, ale kto do niego dołączy? Za rok sytuacja na rynku kierowców będzie niezwykle interesująca i wiele dużych nazwisk może być do wzięcia. Dużo w tej kwestii będzie zależało od zaplecza technologicznego, które francuski zespół cały czas stara się odbudowywać. Jazda dla zespołu fabrycznego nadal wiele znaczy w F1.

Kto będzie następny? Kolejnym posunięciem, którego należy się spodziewać, jest ogłoszenie nawiązania współpracy Ocona z Force India. James Allen sugeruje, że szanse francuza na jazdę dla Renault skończyły się w momencie, gdy Hulkenberg przyjął ofertę zespołu z Enstone.