Alonso poprowadził drużynę Nazionale Piloti do kolejnego zwycięstwa

Po raz 35 drużyna Nazionale Piloti, w której składzie znalazło się kilku kierowców F1 zmierzyła się z Drużyną Gwiazd w dorocznym meczu piłki nożnej. Cel jak zwykle ten sam – pomoc potrzebującym oraz odrobina rozrywki. Alonso, Massa, Verstappen, Sainz, Nasr, Ocon, Fisichella, Gasley oraz kilku kierowców niższych serii nie dało szans drużynie gwiazd prowadzonej przez Claudio Ranieriego, w której wystąpił m.in. książę Albert, wygrywając 3:1.

Bez wątpienia ozdobą meczu była bramka zdobyta przez Fernando Alonso, ze stałego fragmentu gry. Hiszpan popisał się niesamowitym uderzeniem i było ono jednym z dwóch, po których bramkarz rywali musiał wyjmować piłkę z siatki.


Precyzja, to słowo, które ma ogromne znaczenie w Monako. Wąskie i kręte uliczki, po których przebiega trasa niedzielnego wyścigu, wymagają milimetrowej dokładności. W miejscu, gdzie moc silnika nie ma decydującego znaczenia, hiszpański kierowca ma szansę na bardzo dobry występ.

Kolejna okazja, aby zobaczyć kierowców F1 na trawiastej murawie już 27 lipca, kiedy to drużyna Sebastiana Vettela zmierzy się z zespołem Dirka Nowitzkiego.