Ecclestone: Oni nie wiedzą, co się proszą

W czasie weekendu wyścigowego w Hiszpanii doszło do serii spotkań najważniejszych osób w tym sporcie. Ecclestone, Mackenzie, Marchionne, Zetsche oraz Mateschitz pojawili się w padoku, czego powodem nie był jedynie start europejskiej części sezonu. Za kulisami dzieje się bardzo wiele, a dziennikarze obecni w padoku sugerują, że próby usunięcia Ecclestone’a przybierają na formie oraz sile.

Sam zainteresowany w rozmowie z telewizją Sky Sports potwierdził taki scenariusz wydarzeń, ale otwarcie przyznał, że szybciej któregoś ze spiskujących uderzy piorun, aniżeli uda im się usunąć go ze stanowiska.

“Nie wiem [o co dokładnie chodzi]. Prawdopodobnie próbują coś spiskować, ale inie wie wiedzą, o co się proszą.”

“Mają większe szanse, że uderzy w nich piorun [niż, że mnie usuną]. Powinni już zacząć ciągnąć losy.”

Ecclestone wydaje się być spokojny o swoją pozycję, głównie z uwagi na umowy ze Sky oraz Heinekenem, które z punktu widzenia CVC oraz planów sprzedaży serii wystawiają mu bardzo dobre świadectwo. Warto jednak dodać, że Bernie w ostatnim czasie stał się zdecydowanie bardziej aktywny oraz dostępny dla mediów. Jego obecność w padoku jest manifestacją pozycji jaką zajmuje i sugestią, że jako gospodarz musi wszystkiego doglądać osobiście.