Komisja F1 zatwierdziła program testowy Pirelli

Jak donosi Reuters firma Pirelli otrzymała zgodę na organizację testów opon w trakcie sezonu, których celem jest opracowanie nowych mieszanek, które będą używane w sezonie 2017. Informacja o pozytywnym dla włoskiego producenta głosowaniu członków Komisji F1 pochodzi od przedstawiciela FIA, ale na charakter nieoficjalny.

Hembery zapytany wczoraj późnym popołudniem przez dziennikarzy Reutersa czy otrzymał jakiekolwiek potwierdzenie z FIA odpowiedział, że na chwilę obecną nic w tej kwestii się nie zmieniło. Być może dzisiejszy dzień przyniesie nieco więcej informacji w tej sprawie.

Niezwykle ciekawy w tym kontekście wydaje się wynik głosowania zaplanowanego na 26 kwietnia, gdzie członkowie zespołów, przedstawiciele FIA oraz promotorów pochylą się nad zmianami w regulaminie technicznym. Jeśli potwierdzą się doniesienia AMuS i rozwiązanie opracowane przez McLarena nie zbierze wymaganego poparcia, to F1 stanie w dużym rozkroku. Wprowadzenie zmian po 30 kwietnie będzie wymagało pełnej jednomyślności, a o to może być trudno.