Poprawiona jednostka Renault zadebiutuje w Melbourne

Renault RS16 będzie dysponowało w Melbourne nie tylko nowym malowaniem, ale również zmodyfikowaną jednostką napędową. Jednostka Renault, która podczas zimowych testów poprawiła się około pół sekundy na okrążeniu w stosunku do zeszłorocznej specyfikacji, otrzymała kolejny pakiet usprawnień.

Cyril Abiteboul w rozmowie z serwisem Autosport powiedział, że głównym celem wprowadzenia kolejnych zmian była poprawa osiągów oraz niezawodności jednostki.

“There is new stuff on the engine, first and foremost, to make it perform a bit better, a bit more power, but also much more reliable. Touch wood I hope that is what we see over the weekend.”

“I’m smiling now because last year, after flying to Melbourne I switched on my mobile phone and I saw a text from [Red Bull team principal] Christian Horner. He said that after 46 kilometres they had broken an engine. That’s the sort of thing I don’t want to see us reproducing, so reliability is the big, big target for this weekend.”

Z kolei słowa Boba Bella sugerują, że nie powinniśmy zobaczyć zbyt wielu zmian na zewnątrz bolidu, bo konstrukcja jest identyczna do tej, która została sprawdzona w Barcelonie. W planie jest sprawdzenie nowego przedniego skrzydła, ale zespół zdecyduje się na ten krok dopiero w momencie, gdy przejdzie ona wszystkie procedury testowe.