Testy na torze to formalność

Formalność – takim słowem czwartkowe badania na torze określił Luis Garcia Abad, menadżer Fernando Alonso. Hiszpan, który pomyślnie przeszedł wczoraj badania na Uniwersytecie w Cambridge jest już w drodze do Malezji.

Dzisiejsza La Gazzetta podje nieco więcej szczegółów, dotyczących testów, jakie w obecności trzyosobowej komisji lekarskiej, hiszpański kierowca musiał przejść. Sprawdzono działanie ośrodka pamięci krótkotrwałe oraz długotrwałej. Elementem badania był również pomiar szybkości reakcji – ćwiczenie zbliżone do tego, którym Alonso chwalił się na Twitterze w okresie przygotowań.Po kilku godzinach spędzonych na Uniwersytecie Cambridge 45-minutowy test na torze, w obecności delegata medycznego FIA, rzeczywiście wydaje się formalnością, jednak konieczną z punktu widzenia protokołu.

Czwartek na torze zapowiada się więc wyjątkowo interesująco. Oprócz testów medycznych Alonso oraz Bottasa powinniśmy być świadkami dwóch konferencji prasowych. Jedna z nich będzie tradycyjnym spotkaniem z kierowcami, w czasie którego w ogniu pytań może się znaleźć Fernando Alonso. Podczas drugiego spotkania z mediami FIA podejmie próbę wyjaśnienia przyczyn wypadku hiszpańskiego kierowcy na torze w Barcelonie.