Sauber złożył apelację

Pełne uzasadnienie wyroku

Poranna decyzja australijskiego sądu w sprawie kontraktu Giedo van der Garde i wydanego przez szwajcarski sąd nakazu jego respektowania zdawała kończyć się cały bałagan. Kilka godzin później zespół zdecydował się złożyć apelację.

Kolejna rozprawa została zorganizowana w bardzo krótkim czasie, a sędziowie prowadzący pytali głównie o szczegóły dotyczące zarządzania serią oraz kwestie bezpieczeństwa, co sugeruje, że ich wiedza na temat F1 nie jest zbyt duża. Ze strony prowadzących pojawiło się również stwierdzenie (bardzo sensowne), że niezależnie od tego, co oni zdecydują, FIA może być niezadowolona. Sędzia Whelan zasugerował również, że obecność przedstawiciela federacji i wyjaśnienia dotyczące obaw o bezpieczeństwo mogłyby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kolejna odsłona tego pasjonującego spektaklu już jutro. Rozprawa rozpocznie się o godzinie 9:30 czasu lokalnego (dzisiejszej nocy według czasu polskiego) i potrwa kilka godzin, bo każda ze stron, łącznie z dwoma pozostałymi kierowcami, otrzymała do dyspozycji od trzydziestu minut do godziny czasu na przedstawienie swoich racji. Wyrok prawdopodobnie poznamy dopiero w piątek, co bardzo komplikuje sytuację Saubera. Zespół w czwartek do godziny 16:00 (czasu Melbourne) musi przekazać FIA listę kierowców zgłoszonych do rywalizacji w trakcie weekendu wyścigowego.

Sąd opublikował również pełne uzasadnienie, korzystnego dla Giedo van der Garde, wyroku.