Sutil również nie zamierza odpuszczać Sauberowi

Niemiecki Auto Motor und Sport donosi, że nie tylko Giedo van der Garde, ale również Adrian Sutil wystąpił na drogę prawną przeciwko zespołowi Saubera. W jego przypadku sprawa nadal toczy się w szwajcarskim sądzie, a stawkę potyczki nie jest przywrócenie do roli kierowcy wyścigowego, ale odszkodowanie finansowe.

Wracając do sprawy van der Garde to kierowca 2 marca 2015 roku uzyskał pozytywną decyzję sądu arbitrażowego w Szwajcarii. Zespół zapewnia jednak, że zrobi wszystko co konieczne, aby poniedziałkowe posiedzenie sądu w Australii zakończyło się zgoła innym rezultatem.

Przedstawiciel zespołu w rozmowie z dziennikiem Blick przyznał, że decyzja o zerwaniu kontraktu z Giedo van der Garde byłą podyktowana potrzebą ratowania zespołu.

“Musieliśmy zerwać jego kontrakt, ale mieliśmy ku temu dobry powód. Podjęliśmy naszą decyzję w interesie zespołu i jego 330 pracowników.”

Cytowana przez Adama Coopera szefowa zespołu Monisha Kaltenborn nie chciała zdradzać szczegółów dotyczących linii obrony, ale powtórzyła, że zostaną wykorzystane wszystkie możliwe środki, aby chronić interesy zespołu.

“Jako, że sprawa ma być przedmiotem rozprawy sądowej byłoby nieodpowiednie z mojej strony wchodzić teraz w szczegóły. Jednak podejmiemy wszystkie potrzebne kroki, aby chronić zespół i jego interesy.”

“Ostatni rok był dla nas dużym wyzwaniem, ale wchodząc w sezon 2015 skupiliśmy wszystkie nasze wysiłki, aby mieć pewność, że spełnimy oczekiwania fanów.”