Denis: Fizycznie Alonso jest w perfekcyjnej formie

Podczas konferencji prasowej, zwołanej przez zespół McLarena, która odbyła się dziś na torze Ron Denis przedstawili okoliczności niedzielnego wypadku oraz udzielili informacji dotyczących stanu zdrowia kierowcy.

Otwierając konferencję szef McLarena stwierdził, że decyzja o pozostawieniu kierowcy w szpitalu przez tak długi okres czasu została podjęta przez lekarzy. Jednocześnie kategorycznie zaprzeczył, że przyczyną wypadku było porażenie prądem.

“Czas, który Alonso spędził w szpitalu wynikał z decyzji lekarzy, a nie naszej. Nie było żadnego urazu, żadnego porażenia prądem czy awarii samochodu. Nie doszło nawet do wstrząśnienia mózgu. Fizycznie jest w idealnym stanie.”

“Nie wykryliśmy niczego nietypowego w telemetrii. Alonso ma niewielki ubytek w pamięci, co jest normalne przy tego typu wypadkach.”

Ron Denis zdradził również, że Alonso już podczas wcześniejszych okrążeń miał narzekać na silny wiatr w zakręcie numer 3, który utrudniał jazdę.

“Już w czasie wcześniejszych okrążeń Alonso narzekał na wiatr w zakręcie numer 3.”

Szef zespołu McLaren potwierdził jednocześnie, że kierowca był nieprzytomny po wypadku.

“Po wypadku Fernando był nieprzytomny przez krótki okres czasu, ale nie doszło do żadnego uszkodzenia mózgu.”

Według Denisa powodem utraty przytomności, którego doznał kierowca było dwukrotne, bardzo mocne uderzenie kaskiem w boczne elementy kokpitu. W jego ocenie nie ma przeciwwskazań, aby Alonso wystartował w Melbourne, ale ostatnie słowo w tej sprawie będzie należało do lekarzy. W razie gdyby zaszła taka konieczność Hiszpana zastąpi Kevin Magnussen.

W trakcie konferencji dowiedzieliśmy się również, że śledztwo prowadzone przez FIA zostało wszczęte na prośbę zespołu.

Więcej wkrótce…