McLaren kręci, ale nie jeździ

Potwierdziły się wczorajsze informacje dotyczące dwudniowych zajęć zespołu McLaren na Circuit de Catalunya. Ekipa z Woking nadal pracuje na hiszpańskim obiekcie, ale zaskakujące może być to, że MP4-30 nie wykona dziś żadnego okrążenia. Informację, że dzisiejsza sesja będzie poświęcona kierowcom przekazał rano przedstawiciel Hondy serwisowi f1i.com i z biegiem dnia zdaje się ona potwierdzać.


Na opublikowanych przez zespół zdjęciach widać MP4-30, ale bardziej wprawne oko zauważy, że bolid stoi na torze, w dodatku tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo stacjonarny charakter ujęcia zdradzają inne szczegóły: wygaszony wyświetlacz LCD na kierownicy, otwarty wizjer i brak klamer systemu HANS na kasku Jensona Buttona.


Jeśli dzisiejsze zajęcia na CdC również mają status dnia filmowego, to McLaren straci kolejne 100 kilometrów, które mógłby wykorzystać na sprawdzenie nowej konstrukcji. Mieliśmy już w przeszłości dni filmowe bez filmowania, ale dnia filmowego bez jazdy sobie nie przypominam. Wygląda to co najmniej dziwnie – bez jazdy, bez malowania, bez sponsora.