Kolejny trudny dzień dla McLarena

Kolejny trudny dzień dla inżynierów McLarena i Hondy. Jak już wcześniej informowałem ekipa z Woking pojawiła się dziś na torze Circuit de Catalunya, aby sprawdzić nową konstrukcję przed kolejną serią testów. Z relacji obserwatorów, którzy mieli okazję być dziś w okolicy toru wynika, że MP4-30 nie był skory do współpracy. Do południa nowy bolid wykonał zaledwie cztery okrążenia. Później było nieco lepiej, ale licznik całodniowych zajęć zamyka się w okolicy kilkunastu (12) kółek.


Niezależnie od programu jaki zespół sobie założył, wykorzystanie zaledwie części z dostępnej liczby kilometrów nie jest dobrym sygnałem. Nieoficjalne informacje sugerują, że McLaren zaplanował dwudniową “sesję zdjęciową”, więc MP4-30 powinien się pojawić na hiszpańskim obiekcie również jutro. Jeśli to się potwierdzi, to ekipa z Woking jeszcze przed startem sezonu zostanie bez choćby kilometra jazd na cele promocyjne. Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że zdjęcia “z nową farbą” zostaną wykonane jutro…

Niektóre serwisy sugerują, że dzisiejsze zajęcia na torze w Barcelonie były drugim dniem promocyjnym, jaki McLaren ma do dyspozycji w tym sezonie. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że na konto obecnego sezonu zaliczono ekipie z Woking zeszłoroczne testy przejściowej konstrukcji na torze Silverstone.