Wehrlein będzie testował dla Force India?

Bob Fernley w rozmowie z serwisem motorsport-total.com potwierdził informacje, że zespół Force India odzyskał podwozia VJM08. co pozwoliło na przeprowadzenie testów zderzeniowych oraz rozpoczęcie procesu budowy bolidu. Ostatnia zimowa sesja testowa jest więc realne, o ile nie pojawią się problemy natury technicznej.

Zespół zamierza również wykorzystać zbliżające się cztery dni zajęć na Circuit de Catalunya, ale do tego celu wysłano do Barcelony zeszłoroczny bolid. Głównym celem prac na torze będzie sprawdzenie nowych mieszanek przygotowanych przez firmę Pirelli. Fernley potwierdził również, że w bolidzie możemy się spodziewać kierowcy rezerwowego.

Ralf Bach na swoim blogu sugeruje, że jest bardzo prawdopodobne, że za kierownicą VJM07 pojawi się Pascal Wehrlein, kierowca objęty programem szkolenia przez Mercedesa. Wobec problemów finansowych ekipy z Silverstone udział młodego kierowcy w sesji testowej ma pokryć część rachunków za dostawę jednostek napędowych z Brixworth.

Możliwe jest, że obok Wehrlein’a za kółkiem zeszłorocznego samochodu pojawi się Daniel Juncadella. Hiszpański kierowca był już związany z zespołem Force India, a dodatkowo ma za swoimi plecami dużego sponsora w postaci Astany. Hulkenberg oraz Perez powrócą do bolidu dopiero podczas ostatniej części przygotowań do sezonu.