FIA otwarta na rozmowy z Manorem

Zespół Manor GP nie ustaje w walce o obecność na torze w zbliżającym się sezonie. Decyzja grupy strategicznej oraz nieskrywana niechęć Ecclestone’a z pewnością nie pomaga, ale pomocną dłoń do młodego zespoły wyciągnęła FIA. Federacja celowo opóźnia datę publikacji ostatecznej listy startowej na sezon 2015, aby dać ekipie Lowdon’a i Booth’a szansę na realizację bardzo ambitnego projektu.

Wspomniany projekt zakłada przygotowanie nowego lub dostosowanie istniejącego projektu bolidu do wymogów regulaminu technicznego na sezon 2015. Manor GP, aby trzymać należne pieniądze za rywalizację w poprzednim sezonie musi zdążyć na czwartą rundę tegorocznych mistrzostw. Autosport nie wyklucza jednak obecności bolidów najmłodszego zespołu w stawce już na starcie mistrzostw.

Kluczowy dla przyszłości losów zespołu może okazać się zbliżający tydzień, w którym FIA ma spotkać się z przedstawicielami zespołu i ocenić czy zgromadzone zaplecze techniczne oraz finansowe jest wystarczające do podjęcia rywalizacji.

Warte uwagi są również zmiany na profilach zespołu w portalach społecznościowych, sugerujące, że wkrótce coś ważnego może się wydarzyć.