Remi Taffin: Silniki pracują na 80%

Postępy, jakie wykonali poszczególni producenci jednostek napędowych są trudne do oszacowania. Czasy z Jerez sugerują, że Ferrari lekko poprawiło swoje notowania, ale być może inni nie otarli się nawet o swoje maksimum.

Remi Taffin w rozmowie z serwisem f1i.com potwierdził te przypuszczenia, zdradzając, że silniki z Viry nie pracowały z pełną mocą.

“Zdecydowanie wykonaliśmy krok naprzód, ale nadal trudno jest ocenić jak to się ma do naszych rywali, którzy także zyskali. Mam jednak nadzieje, że nie tak dużo jak my. Sytuacja powinna się wyjaśnić w Australii. W tej chwili nie używamy specyfikacji, z którą wystartujemy w Melbourne.”

“Silniki pracują na 80% do 90% i stopniową będziemy podnosili tempo, aby osiągnąć szczyt i dojść do 100% przed otwarciem sezonu. Większość nowych elementów pojawi się na początkowych rundach sezonu, ale zostawimy sobie kilka kart w rękawie, aby poprawiać pakiet w trakcie roku.”

“W Jerez byliśmy 1,5 sekundy poniżej naszego potencjału, ale musimy chronić jednostkę, aby zebrać jak najwięcej kilometrów. W Barcelonie przesuniemy uwagę na możliwości i spróbujemy sięgnąć limitu.”