Renault rozważa przejęcie zespołu Force India?

Niemiecki serwis f1-insider.com donosi, że zespół Force India znalazł się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i został wystawiony na sprzedaż. Powodem takiej decyzji mają być bardzo poważne kłopoty właściciela zespołu związane z upadkiem linii lotniczych Mallya Kingfisher Airlines.

Brak płynności finansowej oraz zadłużenie wobec dostawców mają być bezpośrednią przyczyną opóźnienia debiutu VJM08 i prawdopodobnie zmusiły zespół do rezygnacji z udziału w czterodniowej sesji testowej w Jerez. Serwis podaje, że o całej sprawie oficjalnie poinformowany został Bernie Ecclestone, bo brak szybkiego uregulowania długów wobec dostawców może doprowadzić do sytuacji, w której Force India nie pojawi się nie tylko na testach, ale również w czasie pierwszych rund mistrzostw.

Na tym nie koniec rewelacji. Zainteresowanym zakupem zespołu ma być koncern Renault, który po kilku latach w roli dostawcy chciałby ponownie zwiększyć swoje zaangażowanie na torze, odcinając się tym samym od Red Bulla, jako zespołu fabrycznego.