Allison: Tegoroczny samochód wygląda duże lepiej niż zeszłoroczny

Prezentacja bolidu zespołu Ferrari zbliża się dużymi krokami. Po publikacji nazwy nowej konstrukcji włoska ekipa udostępniła dwa materiały wideo, przybliżające nieco sylwetkę SF15-T oraz pracę nad nim.

W pierwszym z nich James Allison zdradził, że włoscy inżynierowie wykonali masę pracy i znalazło to odzwierciedlenie w wyglądzie bolidu. Dzięki temu wygląda on znacznie lepiej od swojego poprzednika.

“Musieliśmy zmienić sposób upakowania przedniej części bolidu, sposób w jaki pracuje przednie skrzydło, nos oraz elementy pod nim. Jednak nie był to duży problem dla nas, to coś, co rozpoczęliśmy na początku roku i ruszyliśmy z tego miejsca.”

“Tegoroczny samochód z pewnością wygląda lepiej od swojego poprzednika – ładniejszy z przodu, ciaśniejszy z tyłu i to czyni go ładniejszym samochodem.”

“Myśl przewodnia jest całkiem prosta. W zeszłym roku byliśmy zbyt wolni, niewystarczająco dobrzy, więc musieliśmy się postarać o konkurencyjny samochód z masą docisku, z dużą liczbą koni oraz o dobrych właściwościach jezdnych, więc pracowaliśmy w tych trzech obszarach.”