El Universo: Sauber na żółto i na niebiesko

Czy tak będzie wyglądał nowy Sauber? (fot. GP2 Series Media Service)

Wygląda na to, że jeśli ktoś w tym roku przegapi okres przygotowań do sezonu i zasiądzie do oglądania pierwszego wyścigu, to może potrzebować dłuższej chwili, żeby zorientować się kto jest kim. Malowanie zespołu Force India uległo pewnej metamorfozie, a według napływających informacji, to nie koniec zmian. Nowej kolorystyki możemy spodziewać się na bolidach McLarena, Lotusa oraz Saubera.

O możliwych zmianach dotyczących ostatniego z wymienionych zespołów poinformował najbardziej popularny dziennik w Ekwadorze – El Universo. Zmiana ma być drastyczna, bo w nowym malowaniu dominującymi kolorami będą żółty oraz niebieski. Wszystko za sprawą jednego z najhojniejszych sponsorów Banco do Brasil, którego na pokład zespołu wciągnął Felipe Nasr.

W publikacji pojawi się również wzmianka, że mimo braku oficjalnej daty prezentacji nowego bolidu zespół Saubera pojawi się na pierwszych zimowych testach w Jerez.

Aktualizacja [11:05]: W sieci pojawia się coraz więcej informacji, że również bolidy Red Bulla pojawią się na torze mocno odmienione. Niektóre źródła podgrzewają atmosferę pisząc o czymś spektakularny, co jeszcze nigdy nie miało miejsca na torach F1.