Ecclestone: Pomogliśmy Caterhamowi

Zespół Caterham, głównie dzięki wsparciu kibiców, pojawi się podczas kończącego tegoroczne zmagania wyścigu w Abu Dhabi. Bernie Ecclestone, który całą akcję porównał do “żebrania” przyznał dziś w rozmowie z Press Association Sport, że pomógł syndykowi CSL przetransportować cały ładunek zespołu na tor.

“Chcieli jechać, więc ich przetransportowaliśmy, co nie kosztowało ich ani dolara. Pomogliśmy im w sposób, w który nie mamy obowiązku pomagać. Wynajęliśmy nawet dodatkowy samolot, żeby ich zabrać. Zrobiliśmy może nawet trochę za dużo, ale to nie ważne – zrobiliśmy to.”

Jest cień szansy, że w ostatnim wyścigu sezonu pojawi się cała tegoroczna stawka. W padoku pojawili się inżynierowie Ferrari w koszulkach zespołu Marussia, a mechanicy zespołu mają się pojawić na Yas Marina za kilka godzin. Wspomniani inżynierowie, to prawdopodobnie osoby odpowiedzialne za obsługę jednostki napędowej, ale niewykluczone, że Ferrari pomoże Marussi w przeprowadzeniu operacji wyścigowej.

Przedstawiciele obu wspomnianych zespołów nabrali wody w usta, ale osoby będące w padoku, sugerują, że wokół włoskiej ekipy unosi się atmosfera tajemniczości. Warto dodać, że rano na Twitterowym koncie zespołu Ferrari pojawił się dość intrygujący wpis.

Niektórzy odebrali to jako zapowiedź potwierdzenia nawiązania współpracy z Sebastianem Vettelem. Biorąc pod uwagę wczorajszą deklarację McLarena, takie rozwiązanie jest raczej mało prawdopodobne. O tym jak wygląda cała sytuacja dowiemy się w ciągu najbliższych 24 godzin. W tym czasie bolid, którego jeszcze nie ma w garażu, musi przejść szczegółową kontrolę FIA. To jest warunek konieczny, aby myśleć o jakiejkolwiek rywalizacji.