W Leafield trwają przygotowania do wyjazdu do Abu Dhabi

Zostało zaledwie kilkanaście godzin do zakończenia zbiórki zorganizowanej przez zespół Caterham. Do osiągnięcia celu nadal brakuje prawie milion funtów i trudno sobie wyobrazić, aby jedynie przy zaangażowaniu finansowym fanów udało się osiągnąć zamierzony cel. Mimo tego, Finbar O’Connell w rozmowie z The Telegraph przekonuje, że zespół przygotowuje się do wyjazdu do Abu Dhabi.

“Rozmawiamy z wieloma podmiotami, które mogą poczynić znaczące inwestycje. Jeśli do jutra uda nam się osiągnąć kwotę 1,8 miliona funtów, mając zabezpieczone pół miliona z innych źródeł możemy podjąć decyzję o wyjeździe.”

“Nie chcę odbierać dramaturgii, ale jeśli zbliżymy się do celu dzięki dotacjom fanów, wówczas mogą pojawić się wpłaty od poważnych inwestorów. Próbujemy podpisac kontrakty, które mogą wypełnić duży kawałek. Ciągle wierzę, że będziemy się ścigać.”

Przygotowania potwierdza Chris Medland, dziennikarz serwisu Crash.net. Pracownicy, którzy od początku listopada pracują bez wynagrodzenia, przygotowują samochody do wysyłki, na wypadek realizacji korzystnego scenariusza.


Na chwilę obecną w puli jest nieco ponad 1,3 miliona funtów, ale zgodnie z zadami serwisu Crowdcube, który prowadzi zbiórkę, wypłata środków jest możliwa jedynie w przypadku osiągnięcia celu. W przeciwnym wypadku wszystkie wpłacone środki wrócą do inwestorów. Nieoceniona w kontekście znalezienia korzystnego rozwiązania może być pomoc samego serwisu, który jak się okazuje jest klientem firmy, pełniącej jednocześnie funkcję syndyka masy upadłościowej zespołu Caterham.

W sytuacji, w jakiej znajduje się ekipa z Leafield grzechem byłoby nie skorzystać ze wsparcia kibiców. Dlatego w ostatnich godzinach możemy spodziewać się sporych wpłat ze strony zakontraktowanych sponsorów oraz kierowców, które zostaną dokonane za pośrednictwem serwisu Crowdcube. To na chwilę obecną jedyny sposób, aby cała operacja mogła zakończyć się sukcesem.