Ecclestone uruchamia trzeci samochód

The Times informuje, że w padoku trwają bardzo gorączkowe rozmowy, dotyczące możliwości wprowadzenia w życie scenariusza “trzeciego samochodu”. Jest to odpowiedź nie tylko na problemy Caterhama i Marussi, ale również na załamanie się negocjacji przedstawicieli zespołów Lotus, Force India oraz Sauber z CVC, związanych ze zmianą sposobu podziału środków i jednorazowego dofinansowania. Jak donosi The Telegraph nie jest to wynikiem złej woli właściciela praw komercyjnych do serii, ale braku zgody na wsparcie mniejszych zespołów ze strony “wielkiej piątki”.

Na chwilę obecną oferta (lub konieczność) uruchomienia trzeciego samochodu została przedstawiona Red Bullowi oraz Ferrari i prawdopodobnie zostanie przyjęta, o ile cała sytuacja nie jest jedynie zagrywką medialną Ecclestone’a. Jeśli dołożymy do tego raport finansowy Force India i perspektywę, że Sahara wycofa się z finansowania, słowa Sutila, że Sauber może mieć problemy i frustrację Lopeza, to wkrótce scenariusz Parr’a stanie się rzeczywistością, z tą różnicą, że zamiast ośmiu zespołów zostanie jedynie pięć. Gdzie te trącone klocki domina się zatrzymają?

Więcej wkrótce, bo prawdopodobnie jeszcze dzisiaj doczekamy się komentarza ze strony szefów lub właścicieli zespołów Lotus, Force India oraz Sauber.