Sutil idealnym kierowcą dla Haas’a

Jest wielce prawdopodobne, że zespół Sauber rozpocznie przyszłoroczną rywalizację w całkiem nowym składzie. Zatrudnienie Ericssona zostało już publicznie ogłoszone, a pewność siebie, którą prezentuje Giedo van der Garde również jest pewną wskazówka. Małym znakiem zapytania w całej sprawie jest jednak kontrakt Adriana Sutila, który zapewnia, że gwarantuje mu on kolejny rok występów w barwach zespołu z Hinwil. Jedynym rozsądnym wyjściem z całej sytuacji będzie spłacenie kontraktu, na co Sauber ma być przygotowany.

Kariera Sutila znowu znalazła się na zakręcie, ale pozytywne informacje płyną do niego zza wielkiej wody. Gunther Steiner, dyrektor techniczny zespołu Haas w rozmowie z serwisem Speed Week wskazał na Niemca, jako idealnego kandydata do objęcia posady etatowego kierowcy.

“Jesteśmy nowym zespołem i nie możemy dużo ryzykować. Posiadanie amerykańskiego kierowcy byłoby świetne, ale wolimy kogoś z doświadczenie. Sauber wymienia kierowców, więc ktoś taki jak Adrian Sutil był by dla nas idealny.”

Patrząc na wyniki Sutila trudno o zachwyt, jednak zebrane w ciągu kliku lat startów doświadczenie może okazać się niezwykle pomocne. Haas rozpoczynając swoją przygodę ze ściganiem będzie tego bardzo potrzebował. Dla kierowcy ewentualna współpraca z amerykańską ekipą może być szansą na przedłużenie swojej obecności na torach F1.