Grosjean celuje w czołowe zespoły

Romain Grosjean podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem kierowców zasugerował, że aktualny kontrakt z zespołem Lotus pozwala mu na zakończenie współpracy po sezonie. Francuz zdradzi, że mimo bardzo pozytywnych zmian, które zaszły w ostatnim czasie Enstone, ciągle rozgląda się za miejscem w większym zespole. W jego ocenie jest jeszcze kilka dostępnych foteli.

“Mam kontrakt z zespołem, mam opcję odejścia jeśli będę chciał – to wynika z pewnej klauzuli dotyczącej formy samochodu.”

“Nadal są dostępne miejsca w czołowych zespołach, albo nie zostały one oficjalnie potwierdzone i to jest miejsce, gdzie chcę się znaleźć w najbliższej przyszłości i to jest to, do czego dążę.”

W tym samym tonie francuski kierowca wypowiedział się w rozmowie z serwisem f1.com.

“Nie jest tajemnicą, że chcę być częścią dużego zespołu – takiego jak Ferrari, McLaren czy Mercedes – a niektóre z nich nie ogłosiły jeszcze składu na sezon 2015, więc nadal jest nadzieja dołączenia do nich w 2015, a najpóźniej w 2016.”

“Jeśli zostanę, będę z tego zadowolony, bo myślę, że ponownie będziemy mieli szansę spróbować szampana – i to kilka razy! Jednak chcę być mistrzem, a aby to osiągnąć muszę iść do przodu.”

Grosjean oraz cały zespół Lotusa wiąże duże nadzieje z przyszłorocznym bolidem. Francuz, który w obecnym sezonie tylko dwukrotnie znalazł się w punktowanej dziesiątce wskazał, że testy nowego nosa na tym etapie przygotowań do przyszłorocznej rywalizacji, pokazują stan zaawansowania prac. Przesiadka na jednostki Mercedesa również powinna pomóc dźwignąć się ekipie z Enstone z trudnego położenia.

Na koniec dodam, że Grosjean wkrótce zostanie podwójnym tatusiem, co skomentował na konferencji prasowej słowami “Przynajmniej to zadziałało…”.