Lepsze jutro dla Marussi?

Dzisiejszy poranek przyniósł informację, że zespół Marussia, a zasadzie firma zarządzająca zespołem ogłosiła upadłość. Z publikacji The Telegraph dowiedzieliśmy się również, że wykupieniem zespołu od Cheglakov są zainteresowani “stalowi braci” – Baljinder Sohi i Sonny Kaushal. Ogłoszenie upadłości oraz pojawienie się zarządcy nieco zmieniło sytuację, ale rozmowy w sprawie przejęcia zespoły nadal trwają.

Sytuacja zmienia się z minuty na minutę, bo w momencie publikacji tego wpisu [22:20] Baljinder Sohi i Sonny Kaushal negocjują warunki umowy z przedstawicielami ustanowionego dziś zarządcy. Z informacji, które udało mi się uzyskać wynika, że do rozmów doszło na prośbę zarządcy, a wszystko za sprawą publikacji The Telegraph. Sonny Kaushal, w krótkiej rozmowie z Downforce Radio, która odbywał się w przerwie toczonych negocjacji zasugerował, że nawet w przypadku powodzenia dzisiejszych rozmów, udział w kolejnych wyścigach w Bazylii i Abu Dhabi stoi pod znakiem zapytania.

Z innych źródeł, do których udało mi się dotrzeć wynika, że priorytetem dla zarządcy jest ukończenie obecnego sezonu, co wiążę się z uregulowaniem najpoważniejszych zaległości oraz sfinansowaniem kosztów udziału w ostatnich wyścigach sezonu. Pozostałe zaległości mają zostać spłacone po otrzymaniu przez zespół środków od FOM. 55 milionów funtów, które pojawiło się w publikacji The Telegraph miało być w dużej mierze przeznaczone na sfinansowanie przyszłorocznej operacji wyścigowej.

Jest nadzieja, że jutrzejszy poranek przyniesie nieco lepszych informacji dla Marussi…