Marko o Vettelu: To idealny moment na przejście do Ferrari

Sebastian Vettel informując o odejściu z Red Bulla nie wskazał, w którym kierunku zamierza się udać. Nieoficjalnie mówiło się, że Niemiec porozumiał się z Ferrari, ale brakowało potwierdzenia takiego scenariusza pochodzącego z wysokiego szczebla. Właśnie się go doczekaliśmy…

Helmut Marko w wywiadzie udzielonym serwisowi f1.com zdradził, że Vettel skierował swoje kroki do Maranello i wybrał na to idealny moment.

“Sebastian wygrał już cztery tytuły. Teraz pora zmierzyć się z legendą. Wierzę również, że moment, który wybrał był idealny: Ferrari jest na dole, a w tej sytuacji możesz dyktować warunki.”

Marko powiedział również, że już po wakacyjnej przerwie zaczął podejrzewać, że coś wkrótce może się wydarzyć. Wskazywało na to nie tylko zachowanie kierowy Red Bulla, ale także coraz większe dystansowanie się Alonso od Ferrari. Decyzja o szybkim ogłoszeniu odejścia czterokrotnego mistrza świata z zespołu była najlepsza z punktu widzenia interesów Red Bulla. Ekipa z Milton Keynes nie była zainteresowana powiązaniem swojego oświadczenia z podobną publikacją zespołu Ferrari, bo to wiązałoby się z koniecznością oczekiwania.