Marca: Alonso rozstanie się z Ferrari

Fernando Alonso nie będzie kierowcą zespołu Ferrari w sezonie 2015. Takie informacje pojawiają się już od kilku dni, a dziś wspomina o tym również hiszpańska Marca. Według doniesień obie strony zgodziły się zakończyć współpracę przed upływem kontaktu, który miał obowiązywać przez kolejne dwa lata. Jedyną opcją dla kierowcy wydaje się McLaren, który miał zaoferować roczną gażę w wysokości 35 milionów euro, ale pojawiają się sygnały, że w grze może być również Mercedes.

Lewis Hamilton nadal rozmawia z zespołem i trudno przewidzieć jego reakcję, kiedy okazałoby się, że przegrał wewnętrzną rywalizację z Rosbergiem. Pod uwagę może być również brana opcja nawiązania współpracy z ekipą z Brackley od sezonu 2016, wówczas powrót do McLarena nie miałby większego sensu, no może poza elementem finansowym. Leo Turnin zasugerował w jednym ze swoich artykułów, że Alosno tak bardzo chce wyrwać się z Ferrari, że byłby w stanie rozstać się na rok z torem, aby w kolejnym sezonie powalczyć o kolejny tytuł z mocnym zespołem. Trudno sobie wyobrazić tak desperackie posunięcie, ale słowa doświadczonego dziennikarza pozwalają sądzić, że Hiszpan jest gotowy poświecić kolejny sezon, rywalizując w barwach słabszego zespoły, aby zwiększyć swoje szanse na trzeci tytuł.

Sezon 2016 być niezwykle ciekawy z punktu widzenia zmian w obsadzie bolidu. Wiele wskazuje na to, że miejsce zwolnione przez Fernando Alosno może zając Sebastian Vettel, który wstępny kontrakt w tej sprawie miał podpisać już kilka miesięcy temu.