Ograniczenie komunikacji radiowej weszło w życie

Początek tygodnia przyniósł informacje, że począwszy od GP Singapuru komunikacja pomiędzy zespołami i kierowcami przebywającymi na torze zostanie ograniczona. Dziś mamy tego oficjalne potwierdzenie w postaci dyrektywy technicznej, którą FIA przesłała uczestnikom mistrzostw.

Adam Cooper, który miał okazję zapoznać się z treścią dokumentu, zamieścił na swoim blogu fragment, sugerujący, że nowe zasady będą znacznie bardziej rygorystyczne niż początkowo przypuszczano.

“Chcąc zapewnić, że wymagania zawarte w artykule 20.1 regulaminu sportowego, będą respektowane przez cały czas zdecydowaliśmy się na zaostrzenie tych regulacji z efektem natychmiastowym. Konwersacja radiowa pomiędzy zespołem i kierowcą nie może zawierać żadnych informacji dotyczących formy samochodu oraz kierowcy.”

“Jednocześnie przypominamy, że transmisja danych z garażu do samochodu jest zakazana artykułem 8.5.2 regulaminu technicznego.”

Wyścig w Singapurze zapowiada się bardzo ciekawie i mam wrażenie, że nowa interpretacja starego przepisu wywoła spore echo wśród zespołów oraz kierowców.