Ross Brawn: Nie rozmawiam z Ferrari ani z Hondą

Powrót Hondy na tory w przyszłym sezonie oraz ostatnie wydarzenia wokół zespołu Ferrari sprawiły, że coraz częściej mówi się o możliwym powrocie Rossa Brawna. Ile w tym plotki, a ile prawdy? Najlepiej w takiej sytuacji zaczerpnąć informacji u źródła i na taki krok zdecydował się AMuS.

Niemiecki serwis publikuje fragment rozmowy z Brawnem, z którego wynika, że były szef zespołów Ferrari oraz Mercedesa nie planuje powrotu na tor. Co więcej zaprzeczył on również spekulacjom, że trwają w tej sprawie jakiekolwiek rozmowy z włoskim zespołem czy też z Hondą.

“W tym momencie nie mam żadnej posady w Ferrari lub gdziekolwiek indziej. Moja majowa wizyta w Maranello miała charakter czysto prywatny. Trochę o tym rozmawialiśmy, ale to nie było nic poważnego. Od tamtej pory nie były w tym temacie żadnych dyskusji.”

Brawn nie wyklucza możliwości powrotu do ścigania, ale zaznacza, że na chwilę obecną zaangażował się w inne przedsięwzięcia z dala od toru.

“Nigdy nie mów nigdy, bo nie wiesz jaka oferta może się trafić. Obecnie prowadzę kilka interesów poza sportem, na które nigdy wcześniej nie miałem czasu.”

“Prowadzę inne życie w tym roku i czuję się z tym dobrze. Nie jestem zdeterminowany, aby wrócić do dzikiej pracy w pełnym wymiarze.”

Szczęśliwa emerytura, zaprzeczenie w stylu di Montezemolo czy może próba zwrócenia na siebie uwagi? Każda z tych opcji jest możliwa i najbliższe tygodnie powinny pokazać, jaką drogą pójdzie Brawn.