Verstappen rozpoczął przygotowania do debiutu

Red Bull nie marnuje czasu. W wtorek Max Verstappen miał pierwszą okazję, aby zasiąść za kółkiem dwuletniego bolidu ekipy z Milton Keynes. Głównym elementem wczorajszych zajęć na torze Rockingham, w RB8 przemalowanym w barwy zespołu Toro Rosso, było zapoznanie się z bolidem przed ulicznym pokazem w Rotterdamie, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Młody kierowca w najbliższym czasie będzie miał więcej tego rodzaju okazji, bo przejechane kilometry są niezbędne do otrzymania licencji uprawniającej do udziału w weekendach wyścigowych. Jos Verstappen w komentarzu do wczorajszych zajęć udzielonemu serwisowi racexpress.nl przyznał, że nie były one jeszcze częścią procesu zmierzającego do uzyskania licencji.

“To nie jest test. Dzisiaj jeździ tylko po prostym odcinku, aby przyzwyczaić się do bolidu F1.”

Zadowolony z przebiegu pierwszego sprawdzianu młodego kierowcy za kółkiem bolidu był Helmut Marko.

“Wszystko poszło dobrze. Max zrobił wszystko właściwie, czego oczekiwaliśmy. Kiedy rozmawiasz z Maxem szybko uświadamiasz sobie jak mimo młodego wieku jest on pewny siebie i dokładnie wie co robi.”

Choć ogłaszając podpisanie kontraktu z młodym kierowcą szef zespołu Toro Rosso powiedział, że Verstappen pojawi się na torze w czasie trzech ostatnich rund, to holenderski De Telegraaf sugeruje, że debiut może mieć miejsce już w Japonii.