Hamilton: Rosberg przyznał, że zrobił to celowo

Kierowcy Mercedesa już na starcie dzisiejszego wyścigu mocno ograniczyli swoje szanse na dobry rezultat. Ostatecznie Rosberg był drugi, a Hamilton wycofał się z wyścigu w końcowym etapie. Co do tego, że atmosfera w zespołem jeszcze mocnej się zaogni, nikt nie miał wątpliwości, ale spotkanie Hamiltona z mediami przyniosło prawdziwą sensację.

Lewis zdradził szczegóły wewnętrznej odprawy po wyścigu, podczas której Nico Rosberg miał przyznać, że celowo doprowadził do kolizji. Wypowiedź kierowcy jako pierwszy opublikował serwis crash.net.

“To było jasne dla mnie, ale mieliśmy spotkanie temu poświęcone i on powiedział, że zrobił to celowo. Powiedział, że zrobił to celowo, powiedział, że mógł tego uniknąć. Powiedział ‘Zrobiłem to, aby udowodnić, że mam rację.’ Nie musicie polegać tylko na mojej wypowiedzi, idźcie do Toto czy Paddy’ego i wszyscy ci faceci nie są z niego zadowoleni.”

“Możecie zapytać o to Fernando i innych kierowćów, jeśli samochód jest w mniej niż połowie długości samochodu obok ciebie i jesteś po wewnętrznej, to twoja linia wyścigowa. To nie twój interes, aby usunąć się z drogi i zostawić dodatkowe miejsce. I to nie był jeden z tych zakrętów, gdzie jest mur lub coś innego, zobaczcie co zrobił Sebastian na pierwszym kółku. On był nawet bliżej i wiedział, że nie pojedzie w drugą stronę. Był ostrożny.”

“Byłem zszokowany słuchając go podczas spotkania. Musicie go zapytać, co chciał udowodnić.”

“On po prostu przyszedł tam i powiedział, że to była moja wina. On po prostu tam przyszedł…” “Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co zespół może teraz zrobić. Przyjechaliśmy tutaj i byłem bardzo pozytywnie nastawiony. Zrelaksowany… mamy jeszcze osiem wyścigów i jesteśmy blisko – to tylko 11 punktów – i myślałem, że to będzie dobre dla wszystkich. Dobre ściganie, myślałem, że na tym torze będzie naprawdę ekscytująco.”

Medialna bomba, jaką bez wątpienia jest wypowiedź Hamiltona, może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zespołu. Całą sprawą z pewnością zainteresuje się FIA, co może doprowadzić do odebrania Rosbergowi punktów, jak to zdarzało się kilkukrotnie w przeszłości.