Proces Ecclestone’a zakończy się już we wtorek

W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje sugerujące, że trwający proces Berniego Ecclestone’a może się wkrótce skończyć ugodą. Wówczas nic nie wskazywało, że może się on zakończyć już w pierwszym tygodniu wakacyjnej przerwy w F1. Niemiecki Suddeutsche Zeitung sugeruje, że kolejna, trzecia już oferta złożona przez Ecclestone’a została przyjęta, a do formalnego zakończenia sprawy dojdzie już jutro.

Najnowsza wersja porozumienia przewiduje, że Ecclestone zamiast wspomnianych wcześniej 40 milionów dolarów zapłaci firmie BayernLB aż 100 milionów. Mimo wszystko jest to i tak kwota czterokrotnie niższa od żądań przedstawionych przez niemiecki bank jeszcze przed postawieniem zarzutów przez prokuraturę w Monachium.

Cytowany przez niemiecki dziennik Niki Lauda zasugerował, że cały świat F1 powinien przyjąć realizację takiego scenariusza z duża ulgą. Ecclestone zaangażowany w proces miał bardzo ograniczony czas, który mógł poświęcić bieżącym sprawom, związanym z prowadzeniem serii. Rosnące naciski ze strony zespołów i innych partnerów biznesowych miały być jednym z powodów, dla których szef F1 ponownie zdecydował się sięgnąć do swojej kieszeni, sięgnąć jeszcze głębiej niż ostatnio.

“Cała F1, Mercedes i inne zespoły mogą tylko cieszyć się z takiego rozwiązania, bo Bernie będzie mógł się skoncentrować na sporcie i wspólnie z zespołami zając się rozwiązywaniem istniejących problemów. Gdyby Bernie musiał odejść byłaby to prawdziwa katastrofa dla F1.”

“On budował F1 przez trzy dekady, on jest jedyną osobą, która wie wszystko o biznesie, dba o zespoły – on ma to wszystko w głowie. On jest gwarancją dla inwestorów, mówię to również w imieniu Mercedesa.”