Whiting: Nos Lotusa jest legalny

Nos bolidu zaprezentowanego przez zespół Lotus od razu wzbudził wiele kontrowersji. Choć zespół przekonywał, że projekt spełnia wszystkie wymogi regulaminu technicznego oraz przeszedł wymagane przez FIA próby zderzeniowe. Mimo tego wczorajszy dzień przyniósł kolejną porcję spekulacji, sugerującą, że konkurencyjne zespołu poprosiły federację o stosowne wyjaśnienia w tej materii.

Z pewnością każda z wnioskujących ekip otrzymała od FIA wyczerpujące wyjaśnienia, ale mimo tego Charlie Whiting zdecydował się publicznie zabrać głos w tej dyskusji. W rozmowie z serwisem AUTOhebdo, Whiting potwierdził, że rozwiązanie przygotowane przez inżynierów z Enstone jest zgodne z literą przepisów.

“Lotus jest legalny. Przeszli wszystkie testy i struktura wytrzymała, dodatkowo ich projekt spełnia wszystkie wymogi regulaminu. Ich sposób myślenia jest bez wątpienia inny i pewnie jest małym okryciem, ale jest legalny. Przedstawili nam ten projekt jeszcze w lecie i nie znaleźliśmy nic, do czego można by się przyczepić. Dodatkowo to sprytna interpretacja przepisów.”