Daniel Juncadella rezerwowym kierowcą zespołu Force India

Zespół Force India poinformował za pośrednictwem Twittera, że rolę kierowcy rezerwowego w sezonie 2014 będzie pełnił Daniel Juncadella.


Słowa właściciela zespołu sugerują, że hiszpański kierowca pojawi się w tym sezonie na torze podczas kilku piątkowych sesji treningowych. Oprócz tego będzie brał udział w pracach rozwojowych, korzystając z symulatora.

“Przez ostatnie kilka lat zawsze staraliśmy się wspierać młodych, utalentowanych kierowców i będziemy to kontynuowali z Danielem, dając mu szansę na jazdę VJM07 w piątkowe poranki podczas wybranych wyścigów. Daniel będzie odgrywał również kluczową rolę w naszym programie dotyczącym prac w symulatorze, który staje się coraz bardziej istotnym narzędziem.”

Kierowca nie ukrywa, że spełniło się jedno z jego marzeń. Przygoda z Force India to dla młodego kierowy szansa na nabranie niezwykle cennego doświadczenia.

“Dołączenie do Force India to spełnienie moich marzeń. To niezwykła szansa na naukę i mam nadzieję, że przybliży mnie do ewentualnych występów w F1. Praca z zespołem na torze i w fabryce da mi cenne doświadczenie i dam z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi osiągnąć wszystkie cele w 2014 roku.”