Kobayashi podziękował za wsparcie

Kamui Kobayashi, który po rocznej przerwie powraca na tory F1 z zespołem Caterham. Kierowca podczas prezentacji mocno dziękował wszystkim osobom, które jego rozstaniu z Sauberem wsparły akcję KAMUI SUPPORT.

“Chciałbym podziękować wszystkim fanom, którzy wpłacali pieniądze na rzecz akcji KAMUI SUPPORT. Ich wpłaty i hojność dały mi dodatkową siłę, aby walczyć o powrót i bardzo się cieszę, że zebrane środki nie tylko pomogły mnie, ale pomogą również zespołowi Caterham. Każdy z was, który wsparł akcję KAMUI SUPPORT będzie się ze mną ścigał w 2014 roku i z tego jestem bardzo dumny.”

Kierowca jest również pełen optymizmu, jeśli chodzi o zaplecze i możliwości techniczne, jakimi dysponuje jego nowa ekipa.

“Pierwszy raz odwiedziłem fabrykę w Leafield przed świętami i od razu zauważyłem jak cały zespół jest głodny postępu. Ostatni rok był trudny, ale nowe zasady oznaczają, że każdy zaczyna od nowa i każdy ma szansę na poprawę.”

“Z tego, co zauważyłem Caterham dysponuje teraz wszystkim, co jest potrzebne do rozwoju w najbliższym roku i kolejnych latach. Jesteśmy wszyscy realistami jeśli chodzi o to, co możemy osiągnąć w tym roku i dopóki nie sprawdzimy dobrze naszego samochodu podczas testów, nie będziemy próbowali porównywać się do innych zespołów, ale cokolwiek się wydarzy, musimy iść do przodu. ”

“Dla mnie to szansa, aby zacząć wszystko od nowa, z nowym zespołem, który poważnie myśli o rozwoju, a dla zespołu rok 2014 to pierwsza szansa, aby pokazać do czego są zdolni z ludźmi oraz zapleczem technologicznym, które powstawało w Leafield od 2012 roku.”