Giedo van der Garde rezerwowym kierowcą zespołu Sauber

Zespół Sauber ogłosił, że w zbliżającym się sezonie Giedo van der Garde będzie pełnił obowiązki kierowcy rezerwowego. Dla Holendra przesiadka z fotela kierowcy wyścigowego na ławkę rezerwowych jest z pewnością dużym rozczarowanie, choć w komentarzu opublikowanym na stronie internetowej nowego pracodawcy trudno się tego doszukać.

“Jestem kierowcą wyścigowym i chcę pokazać zespołowi oraz wszystkim innym, do czego jestem zdolny i że zasługuję na miejsce w fotelu wyścigowym w sezonie 2015. ”

“Moje ambicje pozostają niezmienione i jestem mocno zmotywowany, aby odnieść sukces w F1, szczególnie w dłuższej perspektywie.”

“Jestem niezmiernie wdzięczny zespołowi Caterham za to, że dali mi szansę posmakować F1.”

Szefowa zespołu, Monisha Kaltenborn uważa, że Giedo van der Garde wiążąc się z Sauberem, znalazł się na dobrej drodze, aby zrobić kolejny krok naprzód.

“On ma cztery lata doświadczenia w GP2 i rok w F1. To dobre podstawy, aby osiągnąć sukces z naszym zespołem. Wielokrotnie Giedo pokazał swój talent jako kierowca. W tym samym czasie zespół będzie go wspierał, aby mógł nadal się rozwijać.”

Warto dodać, że zespół ma już w swoim składzie jednego kierowcę rezerwowego i jest nim Sergey Sirotkin.