Raikkonen: W moim odczuciu nie będzie całkiem inaczej

Zbliżający się sezon będzie jedną z największych rewolucji technologicznych w całej historii F1. Dużo mówi się o tym, ze nowe rozwiązania będą wymagały od kierowców dużej elastyczności i szybkiej zmiany starych przyzwyczajeń.

Kimi Raikkonen, który ma już pierwsze jazdy w symulatorze Ferrari za sobą zdaje się nie potwierdzać tej tezy. W materiale opublikowanym przez włoski zespół, kierowca jest zdania, że nie będzie to aż tak różnić się od tego, z czym kierowcy mieli do czynienia do tej pory.

“W moim odczuciu nie będzie całkiem inaczej, jak ludzie myślą. Ale mogę się mylić. Na szczęście dowiemy się tego wkrótce. Oczywiście ludzie pracujący przy nowym silniku oraz skrzyni biegów mają z tym wiele trudności, ale to nie wpływa zbyt mocno na prowadzenie.”

“Oczywiście będziemy mieli masę nowych przycisków i nowych rzeczy do wykorzystania, ale zaczekajmy i zobaczymy jak to będzie łatwe. Wszyscy mamy tak samo. Niektórym to może pomóc, innym nie, a tym, którym to będzie pomagało, będą to lubić. Dla mnie to nie ma znaczenia. Takie są zasady i ich lubienie lub nie, nic nie zmieni.”