Lotus naciska na opóźnienie testów w Jerez

Mathias Brunner, korespondent serwisu Speed Week, zasugerował w jednej ze swoich ostatnich publikacji, że podczas niedawnego spotkania w Paryżu zespół Lotusa zawnioskował o opóźnienie startu zimowych testów. Ekipa z Enstone najwyraźniej obawia się, że nie będzie w stanie przygotować samochodu na czas, co może uniemożliwi udział w zajęciach na torze Jerez. Biorąc pod uwagę skalę zmian, każdy kilometr przejechany przed sezonem będzie niezwykle cenny.

Niemiecki serwis, po rozmowach z szefami innych zespołów, ocenia szansę na opóźnienie testów na 30%. Ustalając harmonogram przygotowań, zajęcia w Jerez z premedytacją przesunięto na koniec stycznia (28-31). Dłuższa przerwa przed kolejną serią sprawdzianów w Bahrajnie miała w założeniu dać inżynierom czas, aby mogli skutecznie zareagować na poważniejsze problemy przy wprowadzaniu nowych jednostek napędowych. Tygodniowe opóźnienie zajęć w Hiszpanii całkowicie zmieniłoby obraz sytuacji.

W przeszłości kilka zespołów celowo opuszczało pierwsze testy, aby dać sobie więcej czasu na przygotowanie nowych elementów. W przypadku wprowadzania silników V6 wszyscy podkreślają, że tego typu zagrania mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.