Hulkenberg wątpi w dobrą formę Lotus w przyszłym sezonie

Wczoraj możliwość zastąpienia Kimiego Raikkonena przez Nico Hulkenberga wykluczył menadżer Niemca. Dziś słowa Wernera Heinza, w wywiadzie dla Bild’a, potwierdził sam kierowca. Co ciekawe Hulkenberg poddał pod wątpliwość nie tylko występy w tym, ale również w kolejnym sezonie. Powód? Słowa samego kierowcy chyba będą najlepszym wytłumaczeniem.

“Kto wie czy nadal będą w dobrej formie w 2014 roku?”

Powyższa wypowiedź w pewnym sensie pokrywa się z wypowiedziami Raikkonena, które pojawiały się na wczesnych etapach negocjacji nowego kontraktu. Fin oprócz ilości zer zapisanych we własnym kontrakcie, żądał również pewnych gwarancji, dotyczących kondycji zespołu w sezonie 2014, zarówno sportowej, jak i finansowej.

Hulkenberg kolejny raz potwierdził, że znalazł się w trudnym położeniu, a brak poważnego sponsora za plecami nie ułatwia procesu negocjacji. Na chwilę obecną pod uwagę brane są jedynie dwie opcje, kontynuacja z Sauberem oraz przesiadka do Force India. Jedyną pozytywną informacją, która może mieć poważny wpływ na przyszłoroczne występy niemieckiego kierowcy jest fakt, że Sauber w ostatnim czasie spłacił wszystkie zaległości względem dostawców. Warta odnotowania jest również deklaracja kierowcy, która znalazła się we wspomnianym wcześniej wywiadzie, że jazda bez wynagrodzenia nie wchodzi w grę.