Lotus przekroczył ostateczny termin płatności wyznaczony przez Raikkonena?

W kilka godzin po publikacji przez Turun Sanomat informacji o zakończeniu sezonu przez Kimiego Raikkonena Lotus opublikował krótkie oświadczenie w tej sprawie.

“Zespół Lotus może potwierdzić, że Kimi Raikkonen opuści dwa ostatnie wyścigi sezonu 2013 F1, aby poddać się operacji pleców i odzyskać pełną sprawność.”

“Zespół ogłosi kto będzie zastępcą na GP Stanów Zjednoczonych i GP Brazylii w odpowiednim czasie.”

Pracujący dla BBC Andrew Benson, który miał okazję porozmawiać dziś z Ericiem Boullier przekazał, że Raikkonen poinformował zespół o swojej decyzji telefonicznie w nocy z soboty na niedzielę. Celowo zwracam uwagę na moment przekazania informacji, bo wydaje się on być nieprzypadkowy. Podczas ostatniego weekendu wyścigowego Mansoor Ijaz, reprezentujący Quantum Motorsports poinformował, że osiągnął porozumienie z Raikkonenem i zagwarantował, że wszystkie zobowiązania wobec kierowcy zostaną spłacone. W zamian miał otrzymać gwarancję, że Fin weźmie udział w dwóch ostatnich wyścigach sezonu. Można się domyślać, że podczas rozmów, w których uczestniczył Steve Robertson, pojawił się ostateczny termin, w którym wszystkie kwestie finansowe zostaną uregulowane. Biorąc pod uwagę miejsce rozgrywania kolejnego wyścigu sobotnia noc wydaje się właściwym momentem, w którym kierowca powinien wiedzieć, co będzie robił w przyszły weekend.

Tymczasem Bianca Garloff, korespondent F1 dziennika Bild poinformowała, że zapowiadana umowa Lotusa z Quantum Motorsports jest zagrożona. Jeszcze w zeszłą niedzielę Eric Boullier zapewniał, że sprawa powinna wyjaśnić się do wtorku. Minął tydzień i w tej materii nie wydarzyło się absolutnie nic. Również reakcja menadżera Nico Hulkenberga praktycznie wykluczająca możliwość zastąpienia Raikkonena w dwóch ostatnich wyścigach sezonu pozwala sądzić, że plany zawiązanego naprędce konsorcjum nie dojdą do skutku. Wkrótce może się okazać, że najgorsze dopiero przed zespołem Lotus.

James Allen, w komentarzu dla stacji BBC zasugerował, że w zespole trwają nerwowe poszukiwania zastępcy dla Raikkonena. To pozwala sądzić, że Davide Valsecchi nie może być pewien swojego występu w wyścigach zamykających obecny sezon.