Daniil Kvyat potwierdzony przez Toro Rosso

Zespół Toro Rosso poinformował, że Daniil Kvyat zastąpi Daniela Ricciardo i w przyszłym sezonie będzie partnerem Vergne. Rosyjski kierowca, jest pierwszym w historii, który wskoczył do F1 bezpośrednio z serii GP3. Kvyat zajmuje obecnie drugą lokatę we wspomnianej serii, a do końca sezonu pozostało dwa wyścigi. Młody kierowca rywalizaował również w europejskiej odsłonie F3 oraz testował dla Toro Rosso podczas sesji na Silverstone. To właśnie ten ostatni występ miał przekonać Franza Tosta.

“Zaimponował nan mocną postawą oraz bardzo dobrą informacją zwrotną w kwestiach technicznych podczas testów młodych kierowców na Silverstone. To sugeruje, że ma podstawowe kwalifikacje, z których może rozwinać są na miejscu. Daniil może być pewien, że użyjemy całego naszego doświadczenia w szkoleniu młodych kierowców, aby daćmu najlepszy możliwy start w jego karierze w F1.”

Sam kierowca przekonuje, że spełnia się jego największe marzenie. Pomóc w rozpoczęciu współpracy z Toro Rosso ma fakt, że Kvyat mieszka we Włoszech i całkiem nieźle radzi sobie z językiem.

“Miałem już małą próbkę pracy z Toro Rosso, kiedy jeździłem na Silverstone i bardzo cieszyłem się tym doświadczeniem. Fakt, że mieszkam we Włoszech i mówię w tym języku, pozwoli mi stać się częścią zespołu bardzo szybko.”