Jules Bianchi zostaje z Marussią na kolejny sezon

Zespół Marussia potwierdził przedłużenie współpracy z Julesem Bianchim na kolejny sezon. Francuz, mocno związany z Ferrari, rozpoczął obecny sezon mając na swoim koncie jedynie dwa dni testów, a mimo wszystko wywarł na wszystkich bardzo pozytywne wrażenie. Już w drugim wyścigu w Malezji zaskoczył, mijając linię mety na trzynastej pozycji, co do dziś daje zespołowi Marussia dziesiąte, premiowane miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Szef zespołu Marussia , John Booth jest zadowolony z takiego obrotu sprawy i zapewnia, że pełna obsada bolidów zostanie ogłoszona w dalszej części sezonu.

“To dla nas wielka przyjemność poinformować, że w rok 2014 wchodzimy z Julesem, jako jednym z naszych kierowców wyścigowych. Jules dołączył do nas w krótkim czasie na końcu przedsezonowych testów mając w przejechane tylko dwa dni. Poradził sobie z wyzwaniem w debiutanckim sezonie wyjątkowo dobrze i od tamtego czasu zademonstrował swoje umiejętności i potencjał.”

“2014 wyznacza nową erę dla sportu i kontynuacja i ciągłość obsady będzie pomocna w przejściu tej zmiany. Oczekujemy potwierdzenia obu kierowców w dalszej części sezonu. Do tego czasu mamy ważną pracę do wykonania, aby utrzymać dziesiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów i tam cała nasza uwaga zostanie skupiona w tym okresie.”