Massa: Nie będę dłużej jeździł dla Alonso

Odchodzący z Ferrari Felipe Massa w wywiadzie udzielonym brazylijskiej telewizji Globo TV powiedział wprost, że nie będzie już dłużej wspierał Fernando Alonso. Jest to bardzo odważna deklaracja, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę aktualną klasyfikację kierowców. Może się okazać, że w ostatnich siedmiu wyścigach, które pozostały do zakończenia sezonu taka pomoc może się okazać niezwykle potrzebna.

“Nie będę dłużej jeździł dla Alonso.”

“Od piątku w Singapurze będę pracował wyłącznie dla siebie.”

“Będę atakował bez przeryw, na każdym okrążeniu. Nadszedł czas, aby skupić się na sobie.”

Jak ta sytuacja wpłynie na wyniki obu kierowców? Słowa Massy mogą sugerować, że głównym zadaniem Brazylijczyka było wspieranie hiszpańskiego partnera nie tylko w czasie wyścigów, ale również podczas wolnych treningów. Zwolniony z tych obowiązków Massa ma szansę pokazać swoją prawdziwą jakość.

Massa ostrzegł również szefostwo Ferrari przed konsekwencjami, jakie może wywołać współzawodnictwo Alosno oraz Raikkonena. Brazylijczyk zasugerował, że projekt może zakończyć się niepowodzeniem.

“Znam Fernando i Kimiego na torze i poza nim i obaj są doskonałymi kierowcami, ale obawiam się, że może dojśc do katastrofy, kiedy będą dzielili zespół.”

“Powiedziałem szefom, żeby odetchnęli tak mocno jak to możliwe, kiedy jeszcze mogą, bo w przyszłym sezonie będzie im trudno złapać oddech.”